Шановні читачі!
З нагоди 146-річниці від дня народження Лесі Українки пропонуємо Вашій увазі виставку-персоналію «Огниста квітка поезії».
1р.Життєві дороги Лесі Українки
«Життя Лесі Українки — великий подвиг в ім'я народу, «її мужність, пристрасність борця, її стійкість, її непохитність у біді,— властивості, які вирізняють не лише поезію, а й життя великої Лесі Українки»
(М. Бажан).
Понад століття тому на небі нашої літератури спалахнула зірка з доти не відомим йменням – Леся Українка. Лариса Петрівна Косач вийшла з сім’ї повітового службовця-юриста Петра Антоновича Косача та відомої української письменниці, громадської діячки Олени Пчілки, сестри Михайла Драгоманова.
У дитинстві через тяжку хворобу Леся не могла ходити до школи, отож освіту здобувала вдома. Вона разом зі своїм братом Михайлом ґрунтовно вивчила стародавню історію, грецьку й латинську мову, літературу. Любила музику, виявляла композиторські здібності.
2р.Чистий промінь Лесиного слова.
"Як умру, на світі запалає
покинутий вогонь моїх пісень,
і стримуваний пломінь засіяє,
вночі запалений, горітиме у день."
«Л.Українка.)
Багатогранний талант Лесі Українки виявився у найрізноманітніших сферах літературної праці – вона була ліриком, драматургом, прозаїком, літературним критиком і публіцистом, перекладачем і фольклористом. Водночас поетеса стала видатним новатором – внесла нові ідеї, теми, образи в українську літературу, розширюючи її обрії, а разом з тим дала їй нові жанри. Леся Українка описувала події минулого, але тими далекими образами й сюжетами вона промовляла до своїх сучасників, переймалася проблемами сьогодення.Вона служила своєму народові огнистим словом, яке рвалося з глибини самого серця.
3р.Лесина пам'ять між нас.
«А в нас пісні її лишились,
В яких живе душа жива.
В яких для вічності відбились
Її бажання і слова»
О.Журлива
Леся Українка – уособлення землі, народу, його душі. Її лірика, п’єси, поеми перекладені на десятки мов світу.
Іменем Лесі Українки названі бульвар, площа, театр, центральна публічна бібліотека для дорослих в Києві
Її ім'я носять вулиця, парк, університет і музей археології в Луцьку, а також велика кількість площ, вулиць, театрів, установ та підприємств в Україні
На її честь названо астероїд 2616 Леся .
Образ Лесі Українки використано на банкнотах, а також на марках .
Їй присвячено художні фільми.
Запрошуємо всіх бажаючих відкрити для себе Лесю Українку, ближче познайомитися з творчою діяльністю, особистим життям видатної української поетеси.в нашій бібліотеці.