Субота
27.04.2024
07:37
Вітаю Вас Гість
RSS
 

Василівська міська бібліотека для дітей
відокремленого структурного підрозділу
«Василівська публічна бібліотека»
комунального закладу "Василівський центр культурних послуг"
Василівської міської ради Запорізької області

Головна Реєстрація Вхід
«Слава козацька вічно жива» »
Меню сайту

Пошук

Архів записів

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Мапа відвідувань

Форма входу


 

« Козаку найперше – воля,

козаку найперше – честь»

 

1 розділ. «Журавлиний ключ Покрови».

«У козаків як людей військових певні святі і свята користувалися особливою повагою, а саме Покрова Богородиці . На честь Покрови пресвятої Богородиці завжди влаштовували церкву в Січі; це свято мало для козаків по​двійне значення: під покровом Богоматері запорожці не боялися ні ворожого вогню, ні грі​зної стихії, ні морської бурі під покровом Пріснодіви вони залишалися нежонатими і свято виконували головний девіз свого життя - захист православної віри».

(Яворницький Д. І. Історія запорозьких козаків).

2 розділ. «Козацтво - золотий вік України»

Цей розділ представлений популярною літературою, яка надає читачам найбільш повну й докладну інформацію з історії України періоду розвитку та становлення козацтва.

3 розділ. «Республіка вільних людей»

Сеч являла собою укріплення, усередині якого стояли церква, господарські будівлі і житлові приміщення - курені.

Історики налічують вісім Січей: Томаківську, Базавлуцьку, Микитинську, Чортомлицьку, Кам'янську, Олешківську, Нову і Задунайську. В різні часи вони розташовувалися в різних місцях України і проіснували майже два з половиною століття. Остання - Задунайська Січ розпалася в 1823 році.

Хортиця - колиска українського козацтва, місце першої Запорізької січі.

На цьому острові, що ні урочище, то легенда, що ні скеля, то героїчна подія, що ні криниця, то переказ. У кінці XV - початку XVI століття Хортиця стала центром запорізького козацтва. Існує версія, що на Хортиці розташовувалася перша Запорізька Січ. Її будівництво пов'язують з відомим шляхтичем Дмитром Вишневецьким. За часів Богдана Хмельницького на Хортиці збиралися козацькі загони для боротьби з поляками. Вся подальша історія острова багата подіями, а також тісно пов'язана з запорізьким козацтвом.

4 розділ. «Лицарі булави та кошеві Запорізької Січі»

Славна добрими і героїчними традиціями українська земля. Її сини – запорізькі козаки навіки увійшли до скарбниці пам’яті українського народу. Слава про волелюбних козаків – запорожців линула широким світом.

Розділ виставки представлений ілюстровними видання сучасних українських істориків,  які створюють багатогранні цікаві портрети найвідоміших козацьких обранців.

5 розділ. «Як козаки…»

Є чимало схвильованих слів про козаків гармашів, що просто вражали влучністю пострілів, і про інженерів-фортифікаторів, які значно випередили свій час у будівництві споруд, і про мореплавців, котрі на своїх легких човнах, званих чайками, добиралися до берегів Туреччини, вступали в бій з великими галерами і брали їх на абордаж...То ж в цьому розділі ви знайдете багато цікавого про життя, традиції та уподобання козаків. 

6 розділ «Козаччина в художньому слові»

Цей розділ представляє художні твори що переносять читача у славне минуле козацтва, його життя і подвиги, побут і звичаї. Про козаків український народ склав чимало пісень, легенд, народних переказів.

Запрошуємо вас у часи, коли виникло козацтво!

Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Календар свят
Календар свят України. Мова ділового спілкування

Перевір знання