Вівторок
19.03.2024
12:02
Вітаю Вас Гість
RSS
 

Василівська міська бібліотека для дітей
відокремленого структурного підрозділу
«Василівська публічна бібліотека»
комунального закладу "Василівський центр культурних послуг"
Василівської міської ради Запорізької області

Головна Реєстрація Вхід
Фрукти й овочі для нас-вірні друзі повсякчас »
Меню сайту

Пошук

Архів записів

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Мапа відвідувань

Форма входу


Перша книжкова виставка-заклик «Фрукти й овочі для нас-вірні друзі повсякчас» познайомить вас з розмаїттям чудових, корисних ягід, фруктів, овочів, а ще детально розібратися в  корисних властивостях,    правилами їхнього споживання та зберігання.Людина має дуже багато друзів у царстві Флори. Та чи добре ми знаємо своїх вірних друзів?
Починаємо знайомство.


ЇЇ  величність-Капуста!
Капуста. Відомо кілька видів цієї культури: капуста біло – і червоноголова, цвітна, брюсельська, савойська, кольрабі, а також азіатські види – пекінська та китайська.
 Її по праву називають – королівська величність, адже крім вживання в їжу, капусту використовують в народній медицині для лікування багатьох захворювань, а також з неї роблять косметичні маски для покращення стану шкіри та волосся. 
 Здавна капусту застосовували для лікування захворювань травного тракту. Лікує вона також шкірні запальні процеси - екземи, опіки, рани. Свіже листя можна прикладати до хворих місць - вони знімуть запалення. 
При ангіні треба прив'язати лист на горло, покрити м'якою ганчіркою і міняти їх кожні дві години. Допомагають капустяне листя і при маститі. 
  Не менш корисною є квашена капуста. Сіль та молочна кислота, яка міститься в капусті, надають консервуючий ефект, завдяки чому зберігається більшість корисних властивостей. В давнину квашену капусту брали з собою в далекі плавання моряки, оскільки вона допомагала попередити цингу - страшне захворювання, яке виникає при дефіциті вітамінів. 
Вживайте капусту! Вона зміцнює імунітет .


 Картопля: і годує, і лікує.
Картопля з’явилася в Європі порівняно недавно – в 1565 році. Її привезли із Південної Америки іспанські моряки.
Довгий був шлях цієї культури до нашого столу. Спочатку її вирощували у садах як декоративну рослину, потім варили варення з зелених ягід і лише потім почали вживати в їжу бульби. Але і в 1800 році в Європі картопля була ще такою рідкістю, що її дарували один одному на свята.
Перша спроба поширення нової культури була невдалою. Селяни не знали здатності картоплі утворювати бульби і використовували в їжу насіннєві ягоди, що приводило до масових отруєнь. Тому навіть в 1830-1840-х роках траплялися «картопляні бунти» – селян насильно змушували садити картоплю, яку ті називали «чортовим яблуком».
Поступово картопля завойовувала нові площі, і тепер її вирощують навіть за Полярним колом!  
Картопля годує мільйони людей, і її справедливо називають другим хлібом.
Сік сирої картоплі - один з кращих засобів від хвороб травного тракту: диспепсії, газів у шлунку, навіть виразки. Триразовий курс лікування - 10-денний з 10-денною перервою. Водяну баню з вареної картоплі використовують для інгаляції носоглотки та горла. Запечену несолену картоплю вживають при ниркових та серцево-судинних захворюваннях. 
А дрібно просіяне картопляне борошно служить присипкою при попрілостях у дітей.                    Картопля - досить здорова їжа!     


Такий корисний буряк.
Ми звикли, що буряк дуже корисний та смачний овоч, це один з найбільш універсальних інгредієнтів в кулінарії. Його варять, смажать, запікають, з нього роблять пюре, супи, закуски та навіть використовують при виготовленні соку. Буряк додають не лише через його насичений червоний колір та пікантний смак, в ньому міститься багато вітамінів та клітковини. Буряк є одним з головних інгредієнтів класичного українського борщу. Борщ з буряка настільки корисний, що його заслужено можна назвати їжею космонавтів. В 1975 році під час експериментального польоту «Аполлон» — «Союз» радянські космонавти з «Союз-19» пригостили астронавтів «Аполлона-18» борщем в тюбиках. Це українське блюдо ідеально підходить для підтримки астронавтів в космосі.
В давнину коріння буряка не використовувалось для приготування їжі, з нього робили відвари та настоянки, які застосовували для лікування застуди та зубного болю.
  У світі є величезне різноманіття сортів буряка, які відрізняються не лише за кольором, формою та смаком, а й по вмісту корисних речовин. Сьогодні, крім червоного, можна побачити яскраво-білий, золотисто-жовтий, рожевий і навіть смугастий буряк.
Буряк одна з небагатьох рослин, які повністю їстівні. В їжу можна вживати всі частини рослини, починаючи від листя і закінчуючи коренеплодом. Також буряк дуже багатий на вітаміни А і К, фолієву кислоту та калій. Сік буряка один з кращих натуральних антиоксидантів, він позитивно впливає на кровообіг та знижує кров'яний тиск.
Молодий бурячок позбавляє болячок!


Таємниці королеви Кароти
 Скромна морквина насправді один з найбагатших каротином овочів. Завдяки приємному солодкому смаку яскраво-помаранчеві плоди практично завжди подобаються діткам, а деякі з них сприймають цей плід як ласощі. Діткам подобається гризти морквину – це відмінний варіант перекусу для, наприклад, дошкільнят: солодкий і корисний.
Морквина містить багато речовин, що володіють корисними властивостями. Серед них найбільшої уваги заслуговують: каротини –   сприяє оздоровленню і очищенню організму;  пантотенова кислота – регулює обмінні процеси;  аскорбінова кислота – має антиоксидантну дію;  флавоноїди – підвищують еластичність судин, роблять їх міцнішими;  антоціани – забезпечують бактерицидний ефект, надходять в організм виключно з продуктами.
Крім цього в моркви присутні вітаміни: тіамін, рибофлавін, токоферол, група «B» і багато інших. Є і мінерали: йод, залізо, марганець, мідь, молібден і інші. Також в моркві є клітковина в значних кількостях, крохмаль і пектин. Завдяки такому складу морква корисна всім: і діткам, і дорослим. Особливо важлива для малюків і дошкільнят, так як їх організм тільки формується, і багато що залежить від повноцінного харчування.
Яскравого кольору їй додає бета-каротин, який в організмі перетворюється на вітамін росту – вітамін А. Варена морква допомагає в лікуванні злоякісних пухлин, дисбактеріозу кишечника, нефриту.
Використовуйте моркву у своєму раціоні !


Сеньйор-помідор
 Назва помідор походить від італ. Pomo d'Oro - золоте яблуко. Справжня назва була у ацтеків - томатль, французи переробили в фр. tomate (томат).
Батьківщиною помідорів вважають Перу, вірніше, прибережну смугу суші між північною частиною Чилі та Еквадором, де цю культуру вирощували задовго до появи європейців.
Довгий час томати вважалися неїстівними і навіть отруйними. Європейські садівники розводили їх як екзотичну декоративну рослину. В американські підручники з ботаніки увійшла історія, як підкуплений кухар намагався отруїти стравою з помідорів Джорджа Вашингтона.
У 1822 році полковник Роберт Гібон Джонсон публічно з'їв відро томатів прямо на сходах будівлі суду в місті Салем, Нью-Джерсі. Двохтисячний натовп, що зібрався на виставу, з подивом виявив, що відставний військовий зовсім не збирається вмирати в жахливих муках - і помідор стрімко став  популярним. Помідори - плоди томата - з точки зору ботаніки - багатогніздні паракарпні ягоди. В англійській мові не існує різниці між термінами фрукт і плід. Існує щонайменше 10 000 різновидів томатів.  
Завдяки великому вмісту так званого "гормону щастя" серотоніну, помідори здатні чудово піднімати настрій навіть в самий сумний і похмурий день.
Помідор - один з найпопулярніших овочів - щорічно в світі виробляється більше 60 мільйонів тонн помідорів.
В одній склянці томатного соку - половина добової норми вітаміну С ї провітаміну А, які активно підтримують імунітет.
Медики вважають, що регулярне споживання помідорів, томатного соку, томатної пасти, кетчупа й інших томатних соусів може істотно скоротити ризик розвитку онкологічних захворювань.
У помідорах червоних сортів більше поживних речовин, ніж у жовтих.
Вживати томати можна щодня!
 
Чекайте! А ви помітили, що тут чогось не вистачає? Додавши найвідданіших друзів -  родину Цибулевих,  ми отримаєм   набір продуктів  українського борщу. Ну так, у нас вийшов пісний борщ. 
Якщо ви не байдужі до свого здоров'я-запрошуємо вас до переглядів 
матеріалів, представлених на нашій книжковій виставці. 
Не будьте байдужими до свого здоров'я !

                                                                                           

Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Календар свят
Календар свят України. Мова ділового спілкування

Перевір знання