9 листопада ми вшановуємо пам’ять святої людини, письменника - агіографа, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря - преподобного Нестора-літописця.
Роки його життя припали на XI століття. Він працював, щоб дати нам цілісний глибокий світогляд, розуміння не тільки однієї митті, а і відчуття всіх минулих століть.
Святий Нестор написав безліч духовних книг. Саме Нестор звеличив книгу, бо книги «це річки, які напоять всесвіт, від яких виходить мудрість. У книгах незліченна глибина, ними втішаємося в печалі, вони узда стриманості. Якщо старанно пошукаєш в книгах мудрості, то придбаєш велику користь для своєї душі. Бо той, хто читає книги, розмовляє з Богом або святими мужами». Він є укладачем літописної «Повісті минулих літ», автором «Читання про святих князів - страстотерпців Бориса і Гліба» та «Житія преподобного Феодосія Печерського».
Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора - Літописця і починається писемна українська мова. Тому 9 листопада в Україні відзначається свято – День української писемності та мови.
З цієї нагоди у читальній залі Василівської бібліотеки-філії для дітей організована виставка – персоналія «Нестор Літописець- чернець, подвижник, патріот - яскрава особистість епохи Київської Русі».
Всіх бажаючих запрошуємо поглибити свої знання та отримати нові про життя Нестора Літописця, покровителя всіх, хто вчить і навчається, а також істориків, науковців і журналістів.