Хочете дізнатися про невтомну бджолину родину? Тоді мерщій у Василівську дитячу бібліотеку для дітей, де відкрита виставка-імпульс «Бджоли-це поезія й краса, бджоли творять для здоров’я чудеса»
Не поспішайте стверджувати, що ви знаєте, хто такі бджоли і бджолині взагалі.
Чи знали ви, що у бджоли 5 очей?
Бджілка бачить навколишній світ зовсім не таким, як ми. Людина розрізняє майже 60 різних кольорів, а бджола – лише шість: жовтий, синьо-зелений, синій, „ пурпуровий ”, фіолетовий і невидимий для людини – ультрафіолетовий..
Хоч бджола і мала комаха, а все в ній влаштоване за потребами! Хоботок, щоб добувати з квітки нектар, медовий зобик – резервуар, у якому бджола переносить нектар та воду, спеціальні корзинки на задніх лапках, куди вона складає кульки з пилку. Навіть віск для будівництва стільників та молочко для годування личинок ця комаха виробляє сама за допомогою власних залоз та органів.
Ці комахи – справжні трудівниці: одна бджілка відвідує за день до 4 тисяч квіток, на кожній із яких виконує запилення своїми шістьма лапками. Щоб виробити 500 грамів меду, робочій бджолі потрібно 10 мільйонів разів злітати від вулика до квітки й назад. Лише одна їхня сім’я запилює в день 40 – 60 млн. квіток!
У розділі «Медоносне чудо» представлено літературу про використання меду в харчовій промисловості, а також рецепти блюд, де використовується мед.
Цікаві факти про мед
Мед – унікальний натуральний продукт, а його роль в медицині, косметології, дієтології – неоціненна. Ось декілька цікавих фактів про мед, які здатні вас здивувати:
-Мед може зберігатися, практично, вічно. У давньоєгипетських пірамідах під час археологічних розкопок були знайдені амфори з медом, який не втратив не тільки поживних властивостей, але й смак і колір. Його хімічний склад теж майже не змінився.
-Тільки третина нектару, зібраного бджолами, йде на виробництво меду. Інші дві третини використовуються комахами як своєрідне паливо під час польоту (для довідки: для виробництва
-Бджоли здатні розрізняти на якій відстані від вулика знаходиться медонос і повідомляти про це іншим бджолам. В якості засобу спілкування вони використовують спеціальні види «танцю».
-Слово «мед» має дуже давнє коріння. У перекладі зі староєврейської воно означає «магічні чари».
-За хімічним складом мед нагадує плазму крові людини.
-Незважаючи на те, що в світі налічується більше 20 сортів меду, жоден з них не є продуктом з нектару однієї рослини. Це пояснюється неможливістю зростання в ареалі тільки одного виду медоносних рослин.
-У давнину люди вважали, що мед – їжа Богів, що падає з неба у вигляді роси.
Нагрівати мед не можна!
У розділі «Бджоли лікують»- дізнаєтесь більше про цілющий асортимент продукції бджільництва.
Багато хто знає, який болючий укус бджілки, та кусає вона не від злості – комаха так захищається. Так, бджоли справді жалять …
Правила безпечної поведінки з цими комахами, як не наразитися на небеспеку, та що треба робити після укусу комахи читайте у розділі «Бережись- БДЖ-Ж-ЖОЛИ»
То ж чекаємо вас у бібліотеці ,тут ще багато цікавого про життя бджіл.
Ніколи не хворійте, і споживаймо мед як смачні і корисні солодощі!