Середа
22.01.2025
02:25
Вітаю Вас Гість
RSS
 

Василівська міська бібліотека для дітей
відокремленого структурного підрозділу
«Василівська публічна бібліотека»
комунального закладу "Василівський центр культурних послуг"
Василівської міської ради Запорізької області

Головна Реєстрація Вхід
« У звичаях, традиціях народу ти душу України пізнавай » »
Меню сайту

Пошук

Архів записів

Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0

Мапа відвідувань

Форма входу


                           Із часу виникнення людського суспільства прогрес цивілізації відбувався завдяки тому, що від покоління до покоління, від колективу до окремої людини систематично передавалися знання, трудові навики, норми поведінки, матеріальні та духовні цінності. Кожним новим поколінням все це засвоювалося, застосовувалося в житті, вносилися у їх зміст свої корективи, розвивалося та передавалося наступному поколінню.
У ході історії склалися й утвердилися форми, засоби та механізми збереження й передачі соціального досвіду, які в сукупності називаються традицією.
У нерозривній єдності з традиціями перебувають народні звичаї - це ті прикмети, по яких розпізнається народ не тільки в сучасному, але й в його історичному минулому.
 
Саме про традиції та звичаї українського народу йде мова у виданнях, які представлені на книжковій виставці
 « У звичаях, традиціях народу ти душу України пізнавай »
 
Земля батьків не слово, не умовність,
А істина велика і проста.
 Це отчий дім, невищерблена совість,
 Могила діда в затінку хреста,
І голос матері, і запах рути-м'яти,
Зоря вишнева і любові щем.
 Це - все, що ми не смієм забувати,
Як найдорожче в світі бережем.
                                         В.Крищенко.
 
 
1 розділ .Пам’ять роду
 1.    Воропай, О. Звичаї нашого народу [Текст] : Етногр. нарис / О. Воропай. – К. : Велес, 2005. – 528 с.
2.     Культура і побут населення України [Текст] : навч. посіб. / В. І. Наулко, Л. Ф. Артюх, В. Ф. Горленко [та ін.]. – К. : Либідь, 1993. – 288 с. : ілюстр.
3.     Українські традиції і звичаї [Текст] : для дітей серед. шк. віку / авт.– упоряд. В. М. Скляренко, А. С. Шуклинова, В. В. Сядро ; худож.–іл. В. М. Юденков ; худож.–оформ. Л. Д. Киркач–Осипова. – Х. : Фоліо, 2007. – 318 с. – (Дитяча енциклопедія ).
4.      Шкода, М. Н. Традиції і свята українського народу [Текст] / М. Н. Шкода ; худож. О. К. Перепелиця. – Донецьк : БАО, 2007. – 384 с. : ілюстр.
5.      Скуратівський В.Погостини, або дванадцять мандрівок у глибину століть[Текст]: Оповідання.-К.: Веселка.-1990.-126с.
 
2 розділ. Листопад. Жовтню син, а зимі рідний брат.
1.     Листопад. Жовтню син, а зимі рідний брат[Текст] //Скуратівський В.Т. Український рік:Розповіді/Іл.Є. В.Попова.-К.:Веселка,1996.-С.173
2.     Місяцелік[Текст]:Український народний календар.-К.:Мистецтво.-1993.-С.137.
3.     Максимович М.Дні та місяці українського селянина. [Текст] -К.:Обереги.-2002.-187с.
4.     Листопад – зимі рідний брат[Текст] /Світ дитини.-2001 -С.1.
5.     Шкрумеляк Ю.Листопад[Текст]:Вірш.// Світ дитини.-1999 -С.14.
6.     Сингаївський М.Листопад[Текст] : Вірш //Сингаївський М. Мій календар.-К.: Веселка.-1968.-С.47.
Текст : « Народні прикмети: Бурхливий листопад –на сувору зиму. Пізній листопад- до суворої і затяжної зими. Якщо в листопаді зявилися комарі – зима буде теплою.»
 
3 розділ. Шануй свята свої на святій українській землі.
   Текст: « Народні свята - один з важливих елементів духовної культури народу. Вони беруть свій початок з дохристиянських часів, коли наші предки вірили в сили природи: сонце, вітер, вогонь, дощ та інші природні явища. Прадавні народні обряди тісно пов'язувались з порами року та відповідно до них працею в полі і господарстві. Це були весняні, літні, осінні, зимові свята. Кожне з них має свої особливості, традиції та обряди.»
 
1.    8 листопада-День святого Дмитра. [Текст] //Шкода М.Н. Свята моєї Батьківщини: Дитячий календар.-Донецьк : ТОВ ВКФ «БАО»,2006.-С.157. За народним уявленням , святий Дмитро приносить зиму, а також завершує весільний сезон.
2.   14 листопада день Кузьми і Дем’яна[Текст] // Шкода М.Н. Традиції і свята українського народу.-Донецьк : ТОВ ВКФ «БАО»,2007.-С.167. Святі були покровителями ковальства (могли викувати не лише залізо, а й пам’ять) і оборонцями від змій. У цей день традиційно закінчуються польові роботи, починаються морози, наближається зима.
3.   21 листопада – день святого Михайла[Текст] //Шануй свята свої на святій українській землі.-Колобочок.-№ 11 ,2011.-С-2. Михайло один із найбільш шанованих святих на Україні. На його честь збудовано велику кількість соборів та церков.
4.   27 листопада - апостола Пилипа. [Текст] // Скуратівський В.Т. Український рік:Розповіді/Іл.Є. В.Попова.-К.:Веселка,1993.-С.141. День Пилипа останній перед Різдвяним постом.
 
 
Ви отримали коротку інформацію про те чи інше свято, про деякі традиції та обряди пов`язані з тим чи іншим святом.
Більш детальніше ви дізнаєтесь, якщо завітаєте до нашої бібліотеки.

 
Календар
«  Січень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Календар свят
Календар свят України. Мова ділового спілкування

Перевір знання