Учасники гуртка «Калейдоскоп ідей» вже навчились робити багато фантастичних виробів за допомогою різних технік та матеріалів. У березневому майстер-класі «Перші квіти весни», діти спробували себе у створенні квіткової бутоньєрки з нового матеріалу-фетру. Фетр-це сорт повсті, яку виготовляють із тонкого пуху кроликів або кіз. Фетрові прикраси дуже актуальні. Ними можна декорувати пальто, капелюхи, шарфи і сумочки.
Один із найулюблених мотивів в створенні прикрас - квіти.
Розмаїття весняних квітів дуже велике. Але присутні приступили до виготовлення однієї з найбільших окрас весняної флори-ПРИМУЛИ квітки із багатьма повір’ями.
Не кожна рослина на землі може похвалитись такою кількістю пов’язаних із нею легенд. Ця квітка відома в багатьох країнах світу і кожен народ склав про неї свої історії.
У Середньовіччі люди помітили подібність квітки примули до в’язки ключів. Повір’я розповідає, що, примула – це ключі від раю, що випали з в далеку дорогу, неодмінно висаджує у себе в саду рук апостола Петра. Ця легенда дала назву квітці в Німеччині – «ключики». Тут вірили, що дівчина, яка першою знайде цю квітку навесні, неодмінно вийде заміж цього року.
Англійці обожнювали примулу – вони і досі висаджують її на клумбах, а своїм дітям розповідають, що у квітах примули живуть крихітні гноми і феї. Навіть тепер англієць, від'їжджаючи примулу, аби вона забезпечила йому щасливе повернення додому.
Українці примулу вважали символом довголіття.
Квіти примули забарвлені в різні кольори: від білих і жовтих – до бузкових і червоних.
Як і ці, чудові прикраси, що виготовили діти своїми руками.
З фетру можна зробити ще безліч чудових квітів. Хочеш дізнатися як - завітай до нашої бібліотеки!