Продовжуємо цикл книжкових виставок «Читай-про овочі фрукти та інші продукти»
Сьогодні у гості до читальної зали завітав чудовий гість. Улюбленець дітей усього світу, герой казки італійського письменника Джанні Родарі, веселий та сміливий хлопчисько Цибуліно. «Привіт Цибуліно!»
Наше слово сьогодні про нього, тобто про цибулю.
Зелена цибуля містить значну кількість корисних вітамінів і мікроелементів — вітаміни А і В, фітонциди, залізо, цинк, фтор, магній, тому її радять їсти в якості профілактики авітамінозу.
У 100 г зеленої цибулі міститься близько 20 ккал і добова доза вітаміну С.
Навесні зелена цибуля здатна заповнити дефіцит вітамінів після тривалої зими. Салатна цибуля покращує апетит і сприятливо впливає на нормалізацію роботи шлунково-кишкового тракту.
Дорослі намагаються покласти їі майже у всі страви. Вони запевняють, що це необхідно. А діти? Діти цибулю ретельно вишукують і викидають, бо їсти її не хочуть.
А шкода, тому що ця рослина надзвичайно корисна і цікава.
Завдяки фітонцидам і флавоноїдам, здатним впливати на хвороботворні мікроорганізми, зелену цибулю рекомендують їсти для профілактики простуди.
Цибуля прекрасно збиває температуру. Якщо у дитини жар, то потрібно нарізати овоч кільцями і змочити в яблучному оцті. Після прикласти до ступень, і одягти шкарпетки. Від такої процедури температура спадає досить швидко.
Цибуля знімає біль від укусу джмеля, бджоли або оси. Досить одразу втерти в місце укусу цибулевий сік.
Зелену цибулю їдять як в сирому вигляді, так і в термічно обробленому, а також у вигляді приправ. ЇЇ використовують в салатах, супах, локшині, закусках, омлетах, соусах, гарнірах, рибних і м’ясних стравах. Зелена цибуля з яйцем — одна з найпопулярніших начинок для пирогів. Також із зеленої цибулі роблять цибульну олію.
Родина цибулинних дуже велика, наналічує майже 400 видів рослин.
У країнах Європи полюбляють квіти цибулі. В Італії і Франції навесні продають букетики білих, золотавих, рожевих квітів дикоростучої цибулі. Квітує цибуля і на клумбах.
Існує багато сортів цибулі ріпчастої різних форм і кольорів. Усі вони поділені на 3 групи: гострі, напівгострі і солодкі. Саме так-солодкі! А де росте ця чудова і соковита цибуля ви дізнаєтесь з видань, представлених на цій виставці.
Дорогі діти! Якщо ви хочете бути здоровими, веселими, дужими - не забувайте про цибулю!